Zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia wierzchniej i głębokiej warstwy skóry jest podstawą jej zdrowego i młodego wyglądu. Wiele kosmetyków nie spełnia jednak w tym zakresie swojej roli. Właśnie dlatego warto wybrać serum nawilżające do twarzy. Co to za kosmetyk i jak on działa?

Czym dokładnie jest serum nawilżające?

Serum nawilżające jest jednym z kosmetyków pielęgnacyjnych o wyjątkowo skoncentrowanej formule i wysokiej zawartości składników aktywnych. Oznacza to, że działanie zwykłego serum jest wielokrotnie silniejsze, niż w przypadku tradycyjnych kremów do twarzy.

Co więcej, w przypadku serum nawilżającego mowa jest o składnikach, które zostały starannie wyselekcjonowane tak, by pasowały do każdego typu cery. Przecież każdy rodzaj skóry potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, nawet jeśli jest to cera tłusta lub problematyczna.

Serum jest kosmetykiem o płynnej — rzadziej żelowej — konsystencji, dzięki czemu jego aplikacja i rozprowadzanie są wyjątkowo proste. Dodatkowo kosmetyk ten jest bardzo szybko absorbowany przez skórę, a jego składniki wnikają aż do jej głębokich warstw.

Dlaczego warto stosować serum nawilżające?

Nawilżenie skóry jest priorytetem jej codziennej pielęgnacji. To właśnie dzięki utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgoci, możliwe jest zachowanie jej jędrności i elastyczności na długi czas.

Warto zauważyć, że z uwagi na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych skóra w sposób naturalny traci wilgoć. Może się to objawiać na różne sposoby, zaczynając od uczucia jej ściągnięcia, aż po rozpoczęcie procesu łuszczenia się naskórka.

Wobec tego, dlaczego warto stosować serum nawilżające? Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta. Kosmetyk ten pomoże zachować świeży, zdrowy i młody wygląd cery na znacznie dłuższy czas. Co więcej, może on także zapobiegać powstawaniu niedoskonałości, które często towarzyszą skórze wysuszonej i pozbawionej blasku.

Kosmetyk ten można śmiało włączyć do rutynowej pielęgnacji twarzy i cieszyć się jego efektywnym działaniem. Z reguły wystarczy kilka aplikacji, aby kondycja cery znacznie się poprawiła.

Kto powinien stosować serum nawilżające?

Z reguły kosmetyki nawilżające są domeną kobiet, które z natury mają cerę suchą lub ze skłonnościami do przesuszania się. Często można spotkać się także z opinią, że z serum nawilżającego powinny korzystać głównie panie, których skóra określana jest mianem „dojrzałej”.

Niemniej jednak każdy rodzaj cery potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i nie jest to w żaden sposób uzależnione od wieku. Oznacza to, że serum jest przeznaczone dla każdego, kto po prostu chce zadbać o to, by skóra twarzy nie traciła swojego blasku, a także zachowała swój młody i zdrowy wygląd.

Co ciekawe, serum nawilżające jest kosmetykiem wszechstronnym, z którego mogą korzystać nawet panowie, a także — okresowo — osoby z problemem trądziku lub innych zmian skórnych. Za każdym razem przyczyni się ono do uspokojenia i poprawy wyglądu cery.

Jak poprawnie stosować serum nawilżające?

Chcąc maksymalnie wykorzystać potencjał serum nawilżającego, warto je stosować w odpowiedni sposób. Niektóre kosmetyki przeznaczone są na dzień, inne zaś powinny być stosowane na noc. W przypadku kosmetyków na dzień można zaaplikować je na kilka minut przed wykonaniem makijażu. Dodatkowo można także nałożyć odpowiedni krem nawilżający, oczywiście po pełnym wchłonięciu się serum, kiedy skóra zaabsorbuje wszystkie składniki.

Z kolei serum nawilżające na noc należy aplikować po wykonaniu demakijażu i pełnym oczyszczeniu skóry. Po kilku minutach można dodatkowo potraktować skórę kremem odżywczym, aczkolwiek krok ten nie jest obowiązkowy. Można pozostawić serum na całą noc, bez dodatkowych preparatów.

Warto pamiętać także o regularności stosowania serum. Wystarczy nałożyć je raz dziennie i włączyć produkt do rutynowej pielęgnacji skóry twarzy. Pierwsze efekty być może nie będą widoczne od razu, jednak już po tygodniu stosowania, będzie można zauważyć wyraźną różnicę.

 

Artykuł sponsorowany